Kontuzje

Pokonaj Kolano Skoczka!

Pokonaj Kolano Skoczka!

Kolano skoczka-zapalenie ścięgna rzepki  najczęściej związane  z uprawianiem  dyscyplin sportowych , których aktywność wiąże się z wykonywaniem dużej ilości pracy ekscentrycznej mięśnia czworogłowego. Ryzyko zapalenia dotyczy sportowców wykonujących skoki, bieganie, nagłe przyspieszenia, zatrzymania. Długotrwałe obciążenia więzadła powodują mikrourazy i przeciążenia mechaniczne, w  następstwie których rozwija się zapalenie.

USZKODZENIA MIĘŚNI – ZAPOBIEGANIE I LECZENIE

USZKODZENIA MIĘŚNI – ZAPOBIEGANIE I LECZENIE

W dzisiejszych czasach, kiedy aktywność fizyczna staje się coraz modniejsza, musimy pamiętać, że obok pozytywnych reakcji organizmu wynikających z wykonywania aktywności fizycznej mogą pojawić się również te nieoczekiwane – kontuzje.

Co robić kiedy boli Achilles?

Co robić kiedy boli Achilles?

Każdy biegacz doskonale wie gdzie znajduje się ścięgno Achillesa. Większość z nas doświadczyła mniejszych bądź większych dolegliwości bólowych z nim związanych. Ci którzy mieli więcej szczęścia i ominęła ich ta przyjemność ku przestrodze i profilaktyce mogą  zapoznać się z kilkoma radami i konkretnymi propozycjami walki z tą nieprzyjemna kontuzją. Natomiast osoby walczące o szybki powrót do zdrowia może znajdą pomoc w rozwiązaniu swojego problemu.

Mocna głowa mocy doda

Mocna głowa mocy doda

Mówią wszystko zależy od głowy. Mocna głowa mocy doda. W maratonie biegnie tylko głowa. Treningi wykonujesz na 100% to i życiówkę w biegu musisz zrobić. Co z tego jeśli jesteś przygotowany fizycznie jak Twoja psychika została tysiące kilometrów za Tobą? Co zrobić jeśli głowa zaczęła zostawać daleko za nogami.

ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO - DIAGNOZA I LECZENIE

ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO - DIAGNOZA I LECZENIE

Rozpoczynając swoją przygodę z bieganiem wielu z nas, ambitnych amatorów chciałoby jak najszybciej osiągnąć spektakularne cele. Pokonać pierwsze 21 km, wziąć udział w maratonie, ustanowić kolejne życiówki, by na deser wystartować i ukończyć bieg ultra.