Challenge Family ogłasza w Polsce nowe zawody

Challenge Family ogłasza w Polsce nowe zawody

Challenge Family to jedna z najdynamiczniej rozwijających się światowych organizacji triathlonowych. Jej kolebką jest niemieckie miasto Roth, w którym od 1984 roku odbywają się zawody triathlonowe, początkowo na licencji IRONMAN. Dopiero w 2002 roku z inicjatywy Herberta Walchshöfera odbył się pierwszy wyścig z serii Challenge, który szybko uczynił z Roth stolicę niemieckiego triathlonu.

W kolejnych latach popularność organizacji i liczba konkursów stale rosły, szczególnie w Europie. Na dzień dzisiejszy cykl zawodów z serii Challenge Family obejmuje 40 konkursów odbywających w 17 krajach na czterech kontynentach, w których udział bierze łącznie ponad 60 000 zawodników. Od przyszłego roku w gronie organizatorów znajdzie się także Polska (Poznań).

Challenge Family wkroczyło dzisiaj do Europy Wschodniej ogłaszając zawody Challenge Poznań. Już 26 lipca 2015 w stolicy Wielkopolski odbędzie się wyścig obejmujący połowę pełnego dystansu.

 

Przyszłoroczna impreza odbędzie się nad malowniczym Jeziorem Maltańskim, które gościło już w przeszłości wiele imprez międzynarodowych – Mistrzostwa Świata i Europy zarówno w kajakarstwie, jak i wioślarstwie oraz wyścigi Smoczych Łodzi. Challenge Poznań będzie pierwszą edycją zawodów z serii Challenge Family, ale będzie już trzecią edycją poznańskiego triathlonu. Tegoroczne zawody zgromadziły ponad 2600 uczestników z całego świata, co uczyniło je jednymi z największych w Europie. Trasa wyścigu jest płaska i szybka, a na całej jej długości – 1,9 km pływania, 90 km trasy rowerowej i 21 km biegu – zawodnikom towarzyszy doping niesamowitych kibiców.

Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, polskiego partnera Challenge Family twierdzi, że atmosfera podczas zawodów z serii Challenge Family jest podobna do tego co działo się w trakcie ENEA Poznań Triathlon, co czyni Challenge idealną międzynarodową marką, mogącą sygnować poznańską imprezę.

- Ideę cyklu Challenge obrazuje hasło „We Are Triathlon!” mówiące, że wszyscy zaangażowani w imprezę tworzą jedną wielką sportową rodzinę – mówi Wojciech Kruczyński. – Challenge Family to imprezy triathlonowe, gdzie priorytetem są miłe spędzenie czasu, sport oraz przyjaźń. Organizatorzy zawodów stawiają sobie za cel nawiązanie interakcji z zawodnikami. Ponadto starają się ciągle podkreślać radość jaką przynosi triathlon. Każde zawody z cyklu Challenge cechuje wyjątkowa atmosfera, gdzie wszyscy (zawodnicy, ich rodziny, kibice) spędzają miło cały dzień z triathlonem – dodaje.

- Wejście Challenge Family do Polski nie tylko podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, ale także Europy i świata – podkreśla Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania i jednocześnie zapalony triathlonista. Już tegoroczne współorganizowanie tak wielkiej imprezy pokazało, jaki potencjał ma u nas triathlon. Cieszę się, że utrzymamy ten trend stając się częścią światowego cyklu imprez – dodaje.

Prezes Challenge Family, Zibi Szlufcik, podkreśla, że poznański triathlon będzie dla Challenge Family kontynuacją działań jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości wydarzeń triathlonowych, w których głównym celem jest to, aby każdy zawodnik zdobywał cenne doświadczenie.

Zawody triathlonowe organizowane w Poznaniu wspaniale się rozwinęły na przestrzeni ostatnich lat, czyniąc to miasto prawdziwą stolicą polskiego triathlonu. Wojciech Kruczyński i jego zespół pokazali to, co najlepsze. Gościnność Prezydenta Grobelnego i Miasta Poznania sprawia, że Challenge Family jest dumne z nawiązanej współpracy, w stu procentach opierającej się na dbałości o jakość i pozytywne doświadczenia zawodników – mówi Zibi Szlufcik. – Dla mnie cała ta sytuacja ma dodatkowy wymiar osobisty. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family – dodaje.