Duathlonowe wyzwanie dla najmłodszych

Duathlonowe wyzwanie dla najmłodszych

W najbliższy piątek (29 maja) w Sierakowie po raz kolejny przekonamy się, że sport łączy pokolenia. To właśnie wtedy rusza JBL Duathlon Sieraków KIDS, w którym najmłodsi będą mieli okazję poznać smak sportowych emocji. Impreza to doskonała szansa na rodzinną integrację, dzień później rozpoczną się bowiem zawody dla dorosłych, czyli JBL Triathlon Sieraków.

Towarzyszące zmaganiom dorosłych dziecięce zawody stały się już nieodłącznym elementem triathlonowego cyklu Enea Tri Tour. Dzieci zmierzą się  w duathlonie, czyli połączeniu jazdy na rowerze i biegu. Organizatorzy wyróżnili trzy kategorie wiekowe z odpowiednio dopasowanymi dystansami.

Najmłodsi (7-8 lat) mają do pokonania trasę 1200 metrów na rowerze i 300 metrów biegiem.  Dystans dla kolejnej grupy wiekowej (9-10 lat) został zwiększony dwukrotnie, zaś dla 11 i 12-latków trzykrotnie.

- Każdego roku zawody dla dzieci dostarczają niesamowitych emocji nie tylko samym uczestnikom, ale również kibicom. To ile starań i sił najmłodsi wkładają w każdy wyścig, może być doskonałą motywacją dla dorosłych, którzy wystartują dzień później -  mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator JBL Triathlon Sieraków.

- Bardzo ważne jest dla nas propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Chcemy również, by nasi obecni i przyszli Klienci kojarzyli markę Enea z dawką pozytywnej energii. Tej nie zabraknie podczas sierakowskiej imprezy, z pewnością mali sportowcy będą zarażać nią kibiców i nas wszystkich – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enea.

Wszyscy zawodnicy otrzymają medale okolicznościowe, pamiątkowe koszulki oraz upominki od sponsorów. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Na mecie czekać będzie specjalnie przygotowana strefa zawodnika z napojami i posiłkiem. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą służby medyczne.

Więcej informacji o JBL Duathlon Sieraków KIDS na stronie: http://triathlonsierakow.pl/pl/info/triathlon-dzieci

O Enei

Enea to jeden z liderów polskiego rynku energetycznego. Należy do grona największych polskich przedsiębiorstw i najsilniejszych marek. Jest cieszącym się zaufaniem Klientów sprzedawcą, dystrybutorem i producentem energii. Sprzedaje prawie 13 proc. a  produkuje ok 9 proc. energii wykorzystywanej w Polsce. Dba o bezpieczeństwo dostaw prądu do mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Ma 2,5 mln Klientów, którym oferuje korzystne, dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań produkty. Więcej informacji o firmie i jej ofercie: www.enea.pl.

 

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia i show jakie dostarcza firma.  Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np.  „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcejinformacjinastroniehttp://www.endusport.plorazhttp://endushop.pl.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:


Aleksander Rosa

Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations

e-mail: biuro.prasowe@endusport.pl

m.: +48 695 393 751