Kacper Adam broni Mistrzostwo Polski !

Kacper Adam broni Mistrzostwo Polski !

Choć z wody wyszedł dopiero jako siódmy, na mecie zameldował się jako pierwszy z fenomenalnym wynikiem 3:57:45. Ten czas pozwolił zawodnikowi ekipy Enea Tri Team - Kacprowi sięgnąć po złoto i udowodnić, że światowe triumfy są w jego zasięgu. Najlepszą kobietą okazała się Ewa Komander, zostawiając rywalki daleko w tyle.

 

Bezchmurne poranne niebo zapowiadało fantastyczne warunki sportowej rywalizacji, jednak triumfator - zawodnik grupy Enea Tri Team Kacper Adam (3:57:40) rozkręcał się powoli. Etap pływacki zakończył na siódmej pozycji. Znaczącą przewagę, przyniósł dopiero etap kolarski. Właśnie bardzo dobra jazda na rowerze pozwoliła, po zaciętej walce z Łukaszem Kalaszczyńskim (3:59:41),  zdobyć tytuł Mistrza Polski,.

- Trasa dzisiejszych zawodów była bardzo wymagająca, ale zarazem bardzo szybka. Wiedziałem, że właśnie tutaj jestem w stanie złamać magiczną granicę czterech godzin i udało się. Przy okazji zostałem chyba pierwszym Polakiem, który w Polsce osiągnął ten wynik – mówił Kacper Adam (Enea Tri Tour Team), zwycięzca JBL Triathlon Sieraków na dystansie 112,95km – Z roku na rok jestem mocniejszy i widzę, że coraz mniej mi brakuje do światowej czołówki. Moim marzeniem jest wygranie w kultowych zawodach na Hawajach i gotów jestem ciężko trenować, aby to osiągnąć. Najpierw jednak chcę wygrać tegoroczne zawody Enea Challenge Poznań – dodał Mistrz Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje wynik Kalaszczyńskiego, ponieważ przed etapem biegowym tracił do zwycięzcy ponad 8 minut i nie był nawet blisko strefy medalowej. Podium uzupełnił Sylwester Kuster (4:00:57). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ewa Komander (4:33:36), która zdobyła Mistrzostwo Polski wygrywając z Daria Radczuk (4:47:34) oraz Daniela Kamińska (5:02:00).

Dzisiejsze zawody potwierdzają, że w Sierakowie panuje niepowtarzalna rodzinna atmosfera, którą próżno szukać na innych imprezach – Dzisiaj Sieraków debiutował w organizacji Mistrzostw Polski. Jednakże wsłuchując się opinie zarówno zawodników, jak i kibiców uważam, że imprezy tego typu są tutaj potrzebne – mówił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Za rok wracamy z kolejną imprezą w Sierakowie. Niebawem ogłosimy szczegóły imprezy w 2016 roku! – dodał.

Niemalże na całej trasie zawodów triathlonistom towarzyszył żywiołowy doping kibiców. O dopływ pozytywnej energii zadbał sponsor główny cyklu – Grupa Enea. Zarówno najmłodsi, jak i Ci starsi pasjonaci triathlonu aktywnie bawili się w Strefie ENERGIA+ Aktywne życie. Zajęcia dla kibiców prowadziła Natalia Rybarczyk (m.in. wicemistrzyni Wojskowych Igrzysk Olimpijskich). Na kolejnych imprezach cyklu również nie zabraknie licznych atrakcji dla kibiców.

 Następne zawody – Marbruk Triathlon Charzykowych – już 13 czerwca z aż czterema dystansami w programie (supersprint, sprint, 56,5 km oraz 112,5 km). Więcej o kolejnej imprezie cyklu Enea Tri Tour można znaleźć na stronie http://triathloncharzykowy.pl/ 

 

Dodatkowych informacji udziela:


Aleksander Rosa

Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations

e-mail: biuro.prasowe@endusport.pl

m.: +48 695 393 751