No Drafting ! Fair play only!

No Drafting ! Fair play only!

„No Drafting! Fair Play Only!”

Po ukazaniu się felietonu Marcina Koniecznego na łamach Akademii Triathlonu, w środowisku triathlonistów zawrzało. Na mnie osobiście też ten artykuł zrobił wrażenie tym bardziej, że brałem udział w Herbalife Triathlon Gdynia i widok kilkudziesięcioosobowych peletonów zasmucił mnie na tak ważnej imprezie triathlonowej. Dał mi on na tyle do myślenia, że na drugi dzień postanowiłem zaproponować (w komentarzu), że chętnie podejmę się wykonania po kosztach czarnych naszywek w formacie A4 z hasłem „No Drafting! Fair play only!” Napisałem, że sam je wykonam i częściowo pokryję koszty, jedynie trzeba będzie zapłacić za nadruk 30 pln. Naszywki mają być przyszywane z tyłu  koszulki lub stroju startowego tak, aby podczas kolejnych startów promować dobre wzorce wśród uczestników. 

Jako pierwszy napisał do mnie Wojciech Śliwa- triathlonista startujący w Borównie na pełnym IM, który z chęcią zgodził się dołączyć do akcji. Następnie zgłosiły się jeszcze 4 osoby w tym Przemek Gołdon, który wyszedł z inicjatywą wykonania profesjonalnego logo akcji poprzez swojego kolegę Alex’a (Alexandre Boucher), zapalonego triathlonistę i utalentowanego grafika komputerowego. Alex przygotował projekt naszej akcji w dwóch formatach -prostokątnego i okrągłego emblematu. Obie wersje są obłędne, ale ostatecznie musieliśmy się zdecydować na jedną z nich.

Po namyśle wspólnie została podjęta decyzja o wyborze okrągłego logo ze względu na kultowy wygląd i przykuwanie uwagi, „nie narzucając się” swoją intensywnością i wymową,. W międzyczasie wpadłem na pomysł wykonania trwałych laminowanych plakatów i okrągłych znaków, które mogłyby być rozstawiane lub wieszane w okolicach boksu rowerowego promując właściwe zasady.

 Wspólnie z Przemkiem uzgodniliśmy, że wykonamy dodatkowe materiały w postaci plakatów i podzieliliśmy je na dwie porcje tak, aby móc promować akcję na dwóch imprezach jednocześnie  30/31 sierpnia w Borównie/Bydgoszczy i Mrągowie, a 6/7 września w Malborku i Przechlewie.

W ostatnim tygodniu sierpnia wykonałem kilka telefonów i maili do organizatorów w/w imprez z zapytaniem czy zgodzą się na rozmieszczenie naszych materiałów w pobliżu boksów rowerowych  naszych materiałów. Ostatecznie wszyscy się zgodzili. Po zakończonych zawodach dostaliśmy informację, że akcja została przyjęta z dużym entuzjazmem i uznaniem organizatorów oraz zawodników. W ostatnim tygodniu sierpnia dołączył do nas portal Triathlonowy.pl, jako patron medialny całej akcji.

Nasza inicjatywa jest rozwojowa i mamy jeszcze kilka kolejnych pomysłów do zrealizowania. Chcemy, aby starty w imprezach z formułą „No Drafting” były rozgrywane fair play, a każdy łamiący przepisy poniósł tego konsekwencje. Osoby zainteresowane wsparciem naszej inicjatywy zapraszamy do kontaktu z nami pisząc na adresem bm9kcmFmdGluZ0B0cmlhdGhsb25vd3kucGw=, a już wkrótce za pośrednictwem strony internetowej, którą tworzymy.  

                                                                                                                            fot.Paweł Naskrent/Maratomania.pl

Reasumując celem naszej akcji ma być przypomnienie o właściwej postawie na trasie kolarskiej, uczciwej, sportowej rywalizacji.

Marcin Olszewski