Road to Challenge Poznań w nowej charytatywnej odsłonie

Road to Challenge Poznań w nowej charytatywnej odsłonie

Road to Challenge Poznań za sprawą współpracy z Drużyną Szpiku, Kobiety biegają oraz Night Runners nabiera nowego znaczenia. ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run to wyjątkowa okazja, aby w sportowo-charytatywny sposób spędzić Dzień Kobiet. Marcowy bieg jest dedykowany dwóm walczącym z nowotworem dziewczynom – Natalii Szalkiewicz i Natalii Rządkowskiej.

- Nasz udział w ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run to konkretny sygnał, że dziewczyny w swojej walce nie są osamotnione, Im dedykujemy nasz trud – o idei biegu mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku – Dziewczyny od wielu miesięcy pokonują swój „życiowy maraton”. One doskonale wiedzą czym są słabości, upadki, ale też to jak ważna jest walka do końca, bo zwycięskie przekroczenie mety, to najlepsza nagroda za pokonane przeciwności – dodaje Raczkiewicz.

Serce dla Natalek

Podczas kolejnej rundy Road to Challenge Poznań będzie można pomóc dziewczynom na wiele sposobów. Pierwszy z nich to dedykowanie Im biegu – Każdy zawodnik, który wystartuje w ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run wspiera Natalki w ich walce z chorobą. Tym samym wspólnie z Magdą mamy nadzieje, że 8 marca na poznańskiej Cytadeli licznie zgromadzone zawodniczki i zawodnicy  pokażą dziewczynom, że nie są odosobnione w swojej walce, to bardzo ważne – mówi Zofia Wawrzyniak, współprowadząca blog Kobiety biegają (www.kobietybiegaja.pl).

Drugi ze sposobów to „Wrzuć piątaka, by pokonać raka” – Przygotowaliśmy specjalne cegiełki, gdzie każda to szpikowy gadżet, będą zatem czerwone koszulki, kubki, kalendarze, ale także długopisy, breloki i oświadczenia woli – mówi Dorota Raczkiewicz – Przygotowaliśmy 100 takich cegiełek, więc zawodnicy oraz kibice będą musieli się spieszyć, aby kupić swoją cegiełkę! – dodaje.

 

Natomiast trzeci ze sposobów to wzięcie udziału w akcji Serce dla Natalek – Wszystkich panów, którzy 8 marca przyjdą na Cytadelę namawiamy, aby tego wyjątkowego dnia zamiast kwiatów podarowali swoim kobietom serce. Nasi szpikowi wolontariusze specjalnie na tę okazję uszyli przepiękne czerwone serca z logo Drużyny Szpiku, które będzie można nabyć w naszym namiocie podczas zawodów. My natomiast całkowity dochód z akcji przekażemy na wsparcie leczenia Natalek – namawia Dorota Raczkiewicz – Koszt każdego serca to minimum 15zł. Minimum, bo oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał to do naszej puszki może wrzucić nieco więcej – dodaje Raczkiewicz.

 

Charytatywna rywalizacja

- Oczywiście 8 marca naszym głównym celem będzie pomoc Natalkom w ich najtrudniejszym, biegu, biegu po zdrowie. Mam nadzieję, że licznie zgromadzeni zawodnicy pokażą, że biegaczy oraz triathlonistów charakteryzują wielkie serca – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport oraz organizator ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run – Nie można również zapomnieć, że ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run jest pierwszą z imprez wchodzących w skład walki o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Dodatkowa forma rywalizacji na pewno będzie doskonałą motywacją dla zawodników w przygotowaniach do Challenge Poznań – dodaje Kruczyński.

Na poznańskiej Cytadeli uczestnicy ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run będą rywalizować na dwóch dystansach – 6km i 12km. 8 marca również będzie doskonałą okazją dla najmłodszych, aby poznać smak sportowych emocji – najmniejsi sportowcy (od 3 do 6 lat) będą mieli do pokonania 400m trasy biegowej, natomiast ci starsi (od 7 do 9 lat) pokonają dystans 800m. Szczegóły dotyczące całej imprezy można znaleźć na stronie www.endusport.pl

Zapisywać się na bieg można bezpośrednio na stronie http://www.sts-timing.pl/womenrun/

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia i show jakie dostarcza firma.  Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np.  „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcejinformacjinastroniehttp://www.endusport.plorazhttp://endushop.pl.