PROFI LINE Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY®

 PROFI LINE Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY®

Skarpety kompresyjne firmy Royal Bay dostaliśmy do testów już dość dawno. Z uwagi na moją kontuzję zafundowałam sobie 2miesięczne wakacje od biegania. Kiedy wszystko powróciło do normy rozpoczęłam treningi od nowa. Z kompresji korzystam tylko, gdy biegam powyżej 15km, żeby nie przyzwyczaić mięśni. W minioną niedzielę postanowiłam przetestować neonowe, różowe skarpety. Idealnie komponowały się one z resztą całego stroju przygotowanego na start w półmaratonie.

Często słyszałam pytania: po co one, przecież w nich to gorąco i to tylko taki gadżet i moda wśród biegaczy. Nie dosyć, że ładne to jeszcze bardzo wygodne. Już zaraz po ich założeniu, czułam delikatny masaż stóp. Temperatura podczas półmaraton nie rozpieszczała. Blisko 25stopni w samo południe do tego grzejące słońce nie wróżyły nic dobrego. Tym bardziej, że na nogach miałam podkolanówki a nie krótki skarpetki. Specjalna technologia wykonania mikrowłókien powoduje, że są bardziej miękkie i lepiej odprowadzają wilgoć z ciała. Materiał odprowadza ciepło i umożliwia dopływ powietrza. Dzięki stopniowej kompresji, nogi same biegły do przodu, a zmęczenia nie było w ogóle odczuwalne Najsilniejsza jest ona w obrębie kostki, a najsłabsza - pod kolanem, co pozwala na cieszenie się z biegu przez cały dystans. 

Większość biegaczy wie, że skarpety kompresyjne poprzez ucisk na łydkę zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się krwi w kończynach. Dlatego też nasze mięśnie mogą pracować dłużej, a po treningu szybciej się regenerować. Kompresja znacząco redukuje wstrząsy i wibracje, które mogą uszkodzić mięśnie. Ochrona ścięgna Achillesa Wzmocnienie w obrębie ścięgna Achillesa masuje staw i jego okolice, chroni ścięgno przed naciskiem obuwia i otarciami. Skarpety posiadają też wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Najbardziej chronione jest ścięgno Achillesa. Wzmocnienie ma postać nieco grubszego materiału z tylu kostki. Skarpetki świetnie się też sprawdza przy długich wieczornych wybieganiach. Dobrą widoczność zapewniają Ochronne elementy odblaskowe.

Podsumowując jestem z nich bardzo zadowolona. Lekkie, szybkoschnące skarpety z ciekawym designem. Dzięki nim kolejnego dnia moje mięśnie są zregenerowane i gotowe do następnych treningów.