Triathlon

Historia Triathlonu

Historia Triathlonu

Początek obecnego triathlonu przypada na pierwszą połowę lat 70’, jednak początkowo w swoich rozważaniach cofnę się do Francji lat 20’, gdzie po raz pierwszy sportowcy ścigali się ze sobą łącząc czas pływania, jazdy na rowerze oraz biegania. „Les trois sport”, bo tak we francusko językowej wersji nazywał się ten sport, skupiał wiele wydarzeń sportowych na przełomie lat 20’ i 30’, będąc dyscypliną bardzo popularną. Niestety pomysł nie przetrwał próby czasu i mniej więcej w połowie lat 30’ zniknął ze wszystkich sportowych kalendariów.

Dystans w Triathlonie

Dystans w Triathlonie

Zawody Triathlonowe rozgrywane są na różnych dystansach .Każdy zawodnik w zależności od stopnia wytrenowania jest w stanie znaleźć coś dla siebie .

Zasady

Zasady

Co powinieneś wiedzieć o zasadach w triathlonie.

Triathlon jest typowym sportem indywidualnym.Zwcięża zawodnik, który uzyska najlepszy czas. Najczęściej start rozpocczyna się od wystrzału. Każdemu z zawodników o tej pory zaczy lecieć czas. Osoba, która przebiegnie linie mety jako pierwsza, zwycięża.

 

Pływanie

Pływanie

Co należy wiedzieć o pływaniu?

Najważniejszym czynnikiem w pływaniu na zawodach, które odbywają się w zbiornikach otwartych jest temperatura. Temperatura nie może przekraczać 25,5 stopni Celcjusza.Zawodnik może wtedy używać pianki pływackiej ze specjalnej pianki.

Odmiany Triathlonu!

Odmiany Triathlonu!

Do odmian triathlonu zaliczamy:
- Aguatlon
- Duathlon
- Crossduathlon
- Triathlon zimowy